Flow Festival 2009

Niisiis sattus hiphop.ee osa kollektiivist ka Flow Festivalile ja olles kui lihtsalt külastaja, mitte press. Aga lihtsalt see elamus, mis see festival endaga kaasa tõi, ei saa ma jätta jagamata seda teiega.

Olles näinud mitmeid erinevaid artiste ning külastanud erinevaid festivale, siis see festival kuidagi mõjus hästi positiivselt. Selle ürituse võluks oli mitmekülgsus. Muusikat igale maitsele ja vanusele. Hiphopist rockini ja jazzist technoni. Kui otsida järgmine suvi festivali, et kuhu minna ja mida külastada.. siis kaugele ei pea minema.. Otse üle lahe Helsinkis toimuv Flow Festival on täis elamusi pakkuv kirju festival, mis omab endas DJ-sette, livesid kui ka uskumatuid lavashowsid.

Selle aasta festivali suuremad elamused tulid Flying Lotuselt, kes suutis oma tumedate aga samas geniaalsete soundidega panna hüppama terve suure telgitäie inimesi. Soundid ja visuaalid, mis panid inimeste suud naerule ning pead võnkuma. Märkimist väärivad kindlasti ka Seun Kuti & Egypt 80 (kuulsa Fela Kuti poeg), Hypnotic Brass Ensemble (8 meest erinevate puhkpillidega) ja Jazzanova Live (kus muuseas oli Amp Fiddleri bassimängija laulja rollis). Eraldi märkimist väärib pühapäeva õhtu.. kus kõigepealt oli Lily Allen ja siis unustamatu Fever Ray. Lily Allenilt ei osanud midagi oodata.. teadsin, et tegemist on andeka lauljannaga, aga et chik sellise live paneb püsti (muuseas eelmine õhtu oli ta kukkunud nii julmalt ja saanud sellised vigastused seljale, et Flowl laulis ta kohati nuttes). Õhtu lõpetas siis aga müstiliselt põhjamaine Fever Ray. Võiks öelda, et pühapäeva õhtu Fever Ray with Lazers. See show, mis nad tegid oli midagi nii originaalset, mida mina polnud varem näinud. Laser-valgus + vanakooli lambid veel valgustuseks ning nende tüüpide kostüümid.. Kirjeldamatu.

Kokkuvõttes oli muusikat igale maitsele ja elamusi pakkusid ka sellised artistid, keda ei teadnud või ei osanudki teada. Tuleb hoida silmad lahti ja olla avatud uuele muusikale! Soovitan siis järgmine aasta vaadata varakult ette line-upi ning kui vähemalt üks-kaks lemmikut leiate sealt nimekirjast.. siis peaks olema kindel minek. Sest uskuge mind.. seal festivalil võite leida endale veel lemmikuid! See aasta külastas festivali üle 40000 inimesi, mis on uueks rekordiks ning kes teab, mis järgmine aasta saab..

FLOW!