Flow Festival 2010

hiphop.ee on tagasi ja jutustab oma külastusest Flow Festivalile eelmise aasta augustis. Seitsmendat järjestikust aastat toimunud muusikafestival Flow leidis aset Suvilahti vanal tööstusalal ning võttis nelja päeva jooksul avasüli vastu rekordilised 50 000 külastajat.

Festivalist on möödas juba mõni aeg, aga see ei kustuta mälestusi sellest. Nagu aastal 2009, käisime me ka 2010 saamas osa uutest ja juba tuntud artistidest. Flow Festival kasvab iga aastaga, pakkudes külastajatele meeldejäävat kvaliteet aega. Selle sees on siis artistid, workshopid, filmid, kunst, sõbralikkus.. ehk mitmekülgsus.

2010 aasta festivali suuremad elamused hiphop.ee delegatsiooni arvates tulid peaesinejatelt M.I.A ja Major Lazer. Selle tunde annab täpselt see, kui sa viidad live-i lava ees, rahva sees hüpates. M.I.A, kes paljude arvates ei olnud midagi erilist, tundus aga meile jällegi väga energeertiline ja kaasakiskuv. Ei jäänud esitamata vanad ega ka uued lood. Major Lazer eesotsas Diploga pani telgi täie inimesi kaasa laulma ja hüppama. Eraldi tuleb kindlasti välja tuua Magnetic Man-i, kelle soundid ja visuaalid.. just nimelt VISUAALID.. tegid inimeste silmad suureks, suud naerule ning panid pead võnkuma. Märkimist väärivad kindlasti ka LIVE-dest Broken Bells (Danger Mouse-i projekt), José James, Robyn, The XX jt. Nagu ka aastal 2009 (Fever Ray), oli ka aastal 2010 viimaseks artistiks võetud selline rahulik, müstiline, aga samas kaasakiskuv The XX. Live, mis kumas läbi keha ning jäi meelde paljudele külastajatele.

„Klubi“ poolelt olid kohal sellised tegeleased nagu Caribou, Diplo, Four Tet, Ricardo Villalobos, Joker ja paljud teised ehk muusikat mitmetele erinevatele gruppidele. Meile meeldis kõige enam Diplo ning Four Tet. Diplo oma aafrika ja lõuna-ameerika sugemete bassikäikudega tegi Helsinki kuuma augustiõhtu veelgi kuumemaks. Samas Four Tet võlus meid erapäraste meloodiatega ning me olime kui marionettnukud tema kasutuses.

Niisiis oli muusikat igale maitsele ja elamusi pakkusid ka sellised artistid, keda ei teadnud või ei osanudki teada. Nagu ka eelneval aastal tõdesime.. tuleb hoida silmad lahti ja olla avatud uuele muusikale! Uut muusikat tuleb peale aknast, uksest, korstnast ja ei tea veel kust. Kahjuks on seal ka palju halba muusikat, aga Flow seltskond on suutnud tänu oma pikaajalisele kogemusele just valida välja sellised artistid, keda tasub jälgida! Soovitan juba praegu ette vaadata line-upi ning olla avatud just sellistele artistidele, kes teile üldse ei meenu või ei tea. Sest teie omad lemmikud pakuvad teile nagunii elamuse ning mida rohkem saad teada uuest muusikast, seda rõõmsamalt te sealt festivalilt tagasi tulete!

Kui otsida see suvi festivali, et kuhu minna ja mida külastada.. siis kaugele ei pea minema.. Otse üle lahe Helsinkis toimuv Flow Festival on täis elamusi pakkuv kirju festival, mis omab endas DJ-sette, livesid kui ka uskumatuid lavashowsid. Niiet augusti teisel nädalavahetusel on kõigil muusikasõpradel taas kord põhjust võtta ette rännak üle Soome lahe naabrite juurde Helsingisse, kus külastajatele avanevad Flow muusikafestivali väravad ja lavad.

FLOW!