Indrek Teivejõe – mees Hip Hop Cafe taga

Sa oled üks Eesti hiphopi suurtest liikumapanevatest jõududest, kuid paljud kindlasti ei teagi tänu kellele on meil selline tore üritus nagu Hiphop Cafe. Räägi millega sa tavaliselt tegeled ja kuidas asjalood niikaugele jõudsis, et hakkasid korraldama Eesti popimat räpipidu?

Tavaliselt tegelen sellega, et teenin igapäevast leiba… Aga Hip Hop Café tuli tegelikult küllaltki suvaliselt (heas mõttes): loomulikult on juba pikemat aega istunud kõik see räpivärk kuid asjaolude kokkulangemisel sai ka ise midagi ette võtta (musikaalsus nimelt ei ole just minu tugevam külg). Asjaolud olid siis peamiselt La Connectaga seotud. Sealt tekkiski usk, et niinimetatud “räpipeod” ei pea ju ainult kusagil muldpõrandaga külmas garaazhis toimuma. See ongi nagu minu väljund hiphopis.

Räägi meie lugejatele, mida sisaldab endas peo korraldamine, saad Sa üksi hakkama?

Peo korraldamine sisaldab erinevaid asju, millest praeguseks hetkeks on kõige raskemaks muutunud uue peo konteksti välja mõtlemine. Ei oska olemasolevate vahenditega ette kujutada pidu, mis lööks oma uudsusega ja oleks igat-pidi sheff. Alguses tegime HHC’d koos Revoga, aga nüüd tegelen sellega enam-vähem üksi ja usun, et saan ka hakkama.

Millised esinejad on Sulle enim muljet avaldanud? Välismaalt ja Eestist.

Välismaalt pole ressursside nappuse tõttu eriti kedagi olnudki. Aga olnutest on parimad emotsioonid pärit Paleface’i esinemisest. Eesti meestest mäletan parimate sõnadega Toe Tag’i tagasitulekut!

Kellega on raske, kellega kerge?

Kerge on inimestega, kes teevad asju lõbust.

Üleüldse, kes on parimad meil ja mujal?

Isiklikud eelistused: Eestist hindan eelkõige Toe Tag’i, tahaks veel kedagi öelda, aga siis nimetaksin kõik tegijad ära ja asi kaotaks mõtte.

Milline on olnud meeldejäävaim pidu?

Meeldejäävaim? Vist üritus, kus käis Fintelligens. Põhjus ise labane: tegemist oli nii palju, et ei julenud napsu teha. Tuju oli ka paha, sest hommikul avastasin, et auto oli ilma minuta ära sõitnud.

Kas meie (hiphop.ee) oma üritustega oleme Sulle konkurentideks?

Ei ole (ja üleüldse mitte ülbelt). Arvan, et selliseid üritusi võiks olla veelgi rohkem – saab ka ise väljas käia ja peaks nuputama, kuidas oma pidu teistest paremaks muuta/hoida. Minu meelest ei ole ka tegu identsete üritustega – pidulised ei kattu 100%, meeleolu on veits teine ja minu meelest on isegi muusika natuke erinev.

Kes oleks Sinu unelmate esineja Hiphop Café-l?

Viimasel ajal naudin eriti sellise mehe musa ja tegemisi, nagu Snoop Dogg. Aga see on selline suht utoopiline lootus.

On olnud kahinaid Smut Peddlersist ja koguni M.O.P.-st. Kas on üldse mõtet tuua suurt hiphop esinejat Eestisse?

Eestisse tuua on kindlasti mõtet, aga sellistele meestele tehtud kulutusi on klubi võimaluste juures väga raske tagasi teha. Suuremas kohas tasub selline asi kindlasti ära. Ei tule enam kaua oodata “suuri tegijaid”!

Kas Sa ise oled oma peol kunagi tantsimas ka käinud?

Vist ei ole. Ma pole suurem asi tantsumees, lihtsalt ei naudi seda tegevust. Pole ka motivatsiooni, sest elukaaslane ju olemas!

Võib-olla tahaksid tänada inimesi, kes on tähtsad?

Tänud teile: Revo, G-Enka, Critikal, Ove, Droopy, Lil’J, kõik kes La Connecta’ga ühendatud olid, Uuno ja siis kindlalt ka hiphop.ee. See oleks nagu tänude lühiversioon..