Ivar ja Anton Sun Dance Music Festivalil

14-15 juuli toimus siis selline tore üritus nagu Sun Dance Music Festival ning seda juba neljandat korda järjest. Nagu ka kaks eelnevat aastat toimus kogu üritus Kadrioru Tivoli nimelises ekstreemses lõbustuspargis, kus iga nädalavahetus võib leida paar põngerjat koos vanematega sealseid atraktsioone “nautimas”. Sellel aastal oli meie jaoks koguni oma hiphop.ee telk. Samuti oli ka seekord telgi asukoht parem kui eelmisel aastal. Kogu sellest tininast ja pininast natsa eeemal, mis oli igati positiivne. Suhteliselt palju kriitikat võis kuulda piletite ja õlle kohta. Tõsi , tõsi kogu komplekt oli eelmistel aastatel odavam, kuid kas tõesti te ei arva , et asi oli kõike seda väärt. Maksad 50 meie enda vabariigi krooni ning naudid asja, mis on hingelähedane.

See kord oli kohale tulnud hip-hopi huvilised üle kogu Eesti. Näha oli inimesi nii Paidest, Vändrast ning nii Tartuni välja. Rääkimata siis Tallinnast. Paistis, et kogu rahvas tundis üritusest rõõmu, seda vähemalt hip-hopi telgi juures.

Plaate hakati keerutama juba kell 12, mil avapaugu hip-hopi telgis tegi Bandit. Kuid enamus armsaid inimloovusi ilmusid platsi alles kolme paiku. Sellel ajal hullutas rahvast (niipalju kui seda oli) DJ Overdoz. Kõrva silitas sel ajal kindlasti Mos Def, mis oli sellel päeval kui rusikas silma auku ning vahele ei jäänud ka Guru ja Angie Stone’i ühis looming “Keep Your Worries”. Kell 16.00 astus pulti aga Niko,kelle plaadi kogust leidus selline asi nagu Emanon’i “What You Live For”. Ma ei ole kindel, et enamus inimesi selle küll ära tundsid, kuid asi oli kahtlemata seda väärt. Vahele ei jäänud ka People Under The Stairs.

Loomilikult oli võimatu kahe silma vahele jätta ka selliseid Suurepärased areenid nagu psychadelic mind expander ja freestyle arena, mis “mõnel hetkel” ikka tundusid kohati naljakatena. Huvitav kuidas meil näiteks oleks välja tulnud see arvutiga muusika tegemine seal kohapeal, mis oli kohe hiphop.ee telgi kõrval.

Turvameetmed kogu asjal olid suhteliselt nõrgad kahjuks vist, või siis meie puhul õnneks. Kuna esimesel päeval saime endal kõhu natukenegi täis ja isegi ka paar õlle ning kõik seda härrasmeeste kulul, kes kollastes T-särkides peata ringi jooksid.

Kui kõik lavad olid läbi reisitud siis andis ikka tunda, et hiphop.ee’l olid järjekordselt suht nõrgad süsteemid. Näiteks kui kuulata seda vahutava auto soundi (mis oli muidugi kõigist üle) või siis võrrelda teiste areenidega siis ei olnud just väga rakse järeldusi teha, et ikka jääb pisut alla. Seda tõestas ka teine päev.

Okei, edasi siis hip-hop arena kavaga. Peale Mölsi, Bad J, Trigga, Hill’i ja emceesid astusid rahva ette Quest, Critikal ning breigi poisid, kes tõeliselt hullutasid rahvast. Kuid südaööl jõudis kätte üks esimese päeva tipp hetki, RIGA SCRATCH POSSE ning seda neljal turntabelil. Lõuna naabrid näitasid kuidas asi seal mail käib ning sellega tulid nad ka väga hästi toime. Kaasa aitas ka Kozy oma ulmeliste soundidega. Päeva lõpetasid hiphop.ee oma dj-d.

Teine päev oli samuti päikselist kuum ja ilus nagu ka esimene. Üritus algas seegi kord kell 12 kui algust tegi Hill. Rahvast jäi natuke väheks festivali alal (tegemist oli ju ka pühapäevaga ja pidu lõppes ka varem), kuid hip-hopi telgi juures seda probleemi ei olnud. Õhtuks oli telk jällegi pidulisi täis.

Kell üheksa õhtul jõudis kätte CRITIKAL vs KAYOT scratch freestyle. Kuid kindlasti ei andnud see paljudele oodatud tulemust, kuna jällegi tegi tehnika väikseid viperusi ning rikus Kayoti esinemise peagu et täijesti ära. Kuid Critikal näitas, milleks ta võimaline on ning ajas feideri ikka päris tuliseks. Peale seda jäi pulti Critikal ning talle ruttas appi ei keegi muu kui J.O.C. Seda märkas ja kuulis ka rahvas, sest tantsu põrnad (muru) täitus automaatselt. Pidu oli täijes hoos.

Teisel päeval võis hip-hop arenal näha ka natuke selliseid rullis nokaga poisse, ning näis, et neile täitsa meeldis. Võib-olla oli see tingitud teatud mõnuainetest, võib-olla mitte. Päris koomiline oli vaadata nende sujuvaid liigutusi kätega, mis sobivad paremini kokku küll natuke teist suguse muusikaga (teate küll millisega). Kuid tundus siiski, et see ei häirinud kedagi.

Kui kell näitas pool üksteist astusid pulti Leedu esindajad DJ Mamania ja Emileye. Oodatut scratch show asemel mängisid nad lihtsalt muusikat ning näitasid oma oskusi. Kuid pettumuseks ei olnud põhjust vähemalt meie arvats, kuna tegemist oli vahest ühe parima setiga kogu ürituse jooksul. Pärleid jagus peaaegu, et kogu pooleteist tunnise seti jaoks. Kõlasid lausa suurpärased lood sellistelt artistidelt nagu: Boulevard Connection, Tribe Called Quest, Tony Touch, Jeru The Damaja, Group Home, Blahzay Blahzay jne. Samal ajal rokkis Mobile DJ “vagunis” Kozy, kuhu jätkus rahvast vägagi palju. Peole pandi lõpp see kord süda ööl. Enamus pidulisi oleks muidugi hea meelega hommikuni möllanud, kuid midagi pole parata. Samal hetkel lõppes ka pidu hip-hopi telgis. Viimase hetkeni mängisid Leedu poisid ning peole pandi lausa suurepärane punkt Insight’i looga “True to the game”, mis vähemalt meil tõi muige suule.

Igatahes kokkuvõttes võis üritusega täitsa rahule jääda. Nalja sai, lõbus oli ja mis kõige tähtsam hea muusika ning toredad inimesed. Kohtumiseni järgmisel aasta!