MC Battle 2002 võitja – Tommyboy

Kõigepealt palju õnne Hiphop.ee poolt võidu puhul. Mida sa plaanid oma võiduga pihta hakata?

Tänan ja tunnistan, et olin kõvasti üllatunud sellest võitmisest kuna CC. Wild ja Skaazotchnik olid tegelt ikka hullult kõvad. Chalice pani ka päris heasti aga nats oli vist liimist lahti. Võitsin vist loo salvestamisaja kuskil stuudios, peaks selle realiseerima, üks mõtetest, mis peast läbi käis oli see, et teeks kerge groupflow koos finaalis olnud tüüpidega aga eks näeb.

Aga mis sa nende õlledega teed?

Ajaah, need auhinnaõlled on juba seedekulglast läbi lastud ja kanalisatsioonis… väga heasti maitsesid, tänan küsimast..

Selline legendaarne küsimus: et kuidas tunne on, härra?

Krt seda teab, öö otsa õnnest nüüd patja ka ei nutn’d aga viga ka pole, päris hea mitu aastat(u. 6 vist) on saan’d mikrit ka piinatud

Muljed Battlelt. Võrdle eelmise aasta omaga.

Mulje jäi täitsa OK, võrreldes eelmise aastaga oli nii uusi vene- kui ka eestikeelseid tseremooniameistreid juurde tuln’d, samas oli kahju sellest, et ei osalenud JOC, Basket, Bass ja Lil J ning eestikeelseid riimareid oleks võin’d üldse rohkem olla. Samas publik on asjatundlikumaks muutund ja venekeelseid riime ei kuulatud enam päris vasikanäoga seistes.

Kuidas sa alustasid, et jõudsid sinna kus sa praegu oled, ehk ametlikult Eesti kõige kõvemaks battle-mc-ks?

Tsiteerides rühma ehk * …raske töö, mis tippu tallab tee… * irw, tegelikult tutvust tegin hh.muusikaga vist 89 või 90’ndal aastal ja esimene hh. rada, mis südame põksuma pani oli Run DMC “My Adidas” vist, esimest korda kirjutasin pool teksti aga Daraba Bastadz’i loole “Hit Ya’ Wit Da Left” ja pidin ka seda räppima minema stuudiosse aga miskipärast jäi see ära ja nii lükkus reaalne mikriväntsutamise algus 96/97 aasta lõppu, kus esinesin ühel Pärnu Soolaaida aastavahetuspeol ühe looga. Biite mängis DJ aRto, kes kuulub seniajani house duetti Reference Instruments.
Peale seda hakkasin regulaarselt harjutama, küll mikriga ,küll ilma ja kus võimalik ka mõnele DJ’le väikseid vahelehõikeid tegema. Aasta hiljem algas tutvus Alkoga ja esimene päris oma lugu sai tehtud Critikali põhjale, siis liitus Small, siis plaat ja nii edasi ja tagasi. Lühidalt öeldes on saanud päris tublisti katsetada ja ega siis mu flowstiil veel päris lõpuni väljakujunenud polegi, nats gangstat, nats raggat, nats igasugu asju.
Ma proovisin sellel viimasel lahingul enamuse improviseerida ja nii, et ei jääks kuskil eriti kokutama, vist tuli välja.

Räägi karmist Pärnu tänavaelust?

Tead vanus juba sealmaal, et peale pudelit õlut kellegil niisama asja eest teist taga nahku kinni taguma ei kipu ja töölkäimine võtab oma aja, nii et selline vaikne chill iseloomustab vist seda linna paremini, no üht-teist muidugi toimub aga ei midagist ullu. Ma isiklikult rahmeldan ennast vist muusika kaudu piisavalt välja nii et bloodspordiga ei viitsi eriti enam jännata.

Mis on Eesti hiphop-pealinn?

Arvan, et Tallinn kui vaadata neid massiivseid üritusi ja publikurohkust.

Millisena näed sina mc-ingut? Taustadele räppimist plaadi väljaandmise eesmärgil, koos dj-ga peo paremaks muutmist või midagi muud?

Vaata nii seda kui teist, arvan et korralik emmtsee peaks olema võimeline tegema kõike, kuid ma eelistan MC’sid kes ei karju lihtsalt peol “ütle pesu, ma ütlen masin” vaid tantsivad, laulavad ja löövad trummi s.t. räägivad ka aeg ajalt millestki enda jaoks olulisest, selliseid teacher tüüpi vennad nagu näiteks KRS-One

Kes on eesti parim MC?

Siiani on mulle avaldanud kõige sügavamalt muljet Mrazni Bass ja see arvamus püsib jätkuvalt.

Aga välismaa?
Neid on palju, vanemad tegijad nagu ICE T, Ragga Twins, KRS One ja EVERLAST, uuema aja häältest läheb Dilated Peoples, MOS DEF ja NAS, uusi häid tegelasi tuleb iga päev järjest juurde. Saksa tegelinskid CURSE, TORCH ja Massive Töne on ka väga lahedad.

Eminem sulle meeldib, ei meeldi?

A kas sulle Barbi ja Ken meeldivad? Vaat see vend on hiphopi silikontissid ja raseeritud jalad ja DRE võib olla ükskõik kui kõva producer, aga Eminemist tegi ta küll suht mõttetu pophopi heerose.

Meie, Hiphop.ee, oleme loonud jubeda messageboardi nimelise relva sellistele meestele nagu interneti-mc-d. Mis sa nendest meestest arvad?

No ühelt poolt on ju positiivne, et on eestikeelseid riimikirjutajaid, samas need tekstid a’la “sina oled munn ja mina olen kunn” on suht mõttetud. Messageboardi pooled teemad võiks üldse avaldada mingis uues noorteajakirja “Edevad vinnid” murerubriigis.

Miks, sa arvad, ei olnud ühtegi neist battlel?

Ma arvan,et härrade närvid ja lugemisoskus ei kanna veel battleid välja, kuigi paar venda on stabiilselt boordi reostanud oma 6-meetriste riimidega – rhymimist tuleb harjutada kõva häälega, iga päev, igal pool – see värk on state of mind, erit just vabastiili juures peab sekundi jooksul sõnast sündima sõna.

Vahepeale selline pisut filosoofiline küsimus: mis on hiphopi viies element või on üldse mõtet jahuda ja vaielda sellel teemal?

Umbrohi vahest irw , jätaks selle viienda elemendi lahtiseks – las olla igal MC’il, DJ’l, breikaril või aerosoolihundil vabalt valitav sütik ja vaielda võib ikka ,sest see arendab loogilist mõtlemist.

Kes oleks producer, kelle taustadele sa meelsamini räpiks?

Raske öelda, DJ MUGGS näiteks aga see Dilated Peoplesi DJ BABU vist on ka hulga uhket kraami tootn’d, nii et nende vendade radadele teeks häält küll.

Ütle üks välismaine mc ja naislaulja, kellega sa tahaks koos lugu teha?

Lauryn Hill ja Everlast

Millega Noizmakas muidu tegeleb?

Üritame kuskilt pappi väljavõluda, et stuudiosse minna, plaanis on veel video teha vana plaadi loole “Persona Non Grata” ja ma üritan suvel u. juulikuus korraldada ühte hiphop seminari Pärnus.

Kes saab Eesti järgmiseks presidendiks?

Kender ja Rakke, ei Reiljan ja Maripuu, Etkar ja ?, krt mõni endine sigaladirektor ikka kuskilt leitakse, kes troonile upitada

Tervita ja täna tähtsaid inimesi.
Tervitan oma vanemaid, homiesid Alkot, Smalli, Filosofia Slovat, Arut, Triggat, Face’i, Binti, CBM Crew’d, Cross River Breakers, Rewot, Lasnamäe gängi, Rain, Triangle, Lil’J “kindel kraam” Tartu Overdoz, Chalice, Luiks, tänan hiphop.ee tiimi hea ürituse eest, DJ Critikal, DJ Quest, publikut toetuse eest, Krahli baari peatäie eest, züriid esikoha ja Paul Ojat villis näppude eest, sest vastata tuli sajale küsimusele.