Slum Village – Elzhi

Quest ja Kozy rääkisid ühel üli-üli-ülikuuma Saksamaa päeva õhtuses jaheduses Slum Village MC Elzhi’ga paar sõna juttu. Natuke Slum Village tegemistest, natuke Jay Dee-st ja paar sõna vahetati ka 2004. aasta alguses ilmuva kauamängiva teemadel. Siit õnnestub teil vaadata ka pilte SV kontsertilt Splash festivalil. Suured tänud vingete piltide eest lähevad Markole ja Martinile, mõned koledamad tegi ka Quest.

Q: Seda on kindlasti teie käest palju küsitud, aga ikkagi – kas Jay Dee on endiselt Slum Village’iga seotud ja kas teda saab ka järgmisel SV plaadil kuulda?

Elhzi: No nii, meil on uus album tulemas järgmise aasta alguses. Inimestele, kes teada tahavad – Jay Dee on kindlasti albumil kaasa tegemas. Tal räpib vähemalt kolmes loos ja lisaks on plaadil kindlasti tema produktsiooni. Tegelik põhjus selleks, miks teda hetkel bändiga kaasas pole (märkus – Splashi festivalil) ja miks temast üldiselt praegu vähe kuulda on, on see et tal on probleemid tervisega. Ta on oma kodus USA-s ja lihtsalt natuke raskes seisus hetkel. Ma tahaks kõiki fänne üles kutsuda tema eest palvetama. Loodame, et ta paraneb.

Aga Baatin?

Baatin lihtsalt chillib USA-s praegu, ka tema on SV uue albumi peal. Lisaks töötab ta ühe asja kallal, mida ta teeb üksinda. Siin liiguvad jutud, et SV läheb lahku jne – see pole kindlasti tõsi. Slum on põhimõtteliselt 12 aastat koos olnud. See on loomulik, et kõik teevad mingeid projekte kõrvalt ja omaette.

Kuidas sinuga lood on? Kas on ka soolo-projekti oodata?

Jep, pärast Slumi albumit hakkan kindlasti otsima võimalusi oma soolokraami välja anda. Plaadifirmasi, keda ma võiksin huvitada ja nii. Ja tegelikult on SV album valmis – me ei tea veel, millal ta täpselt välja tuleb ja mis selle nimi on, aga materjal on koos.

Kuidas võrdleksid Slumi uut albumit eelmisega? Mida võime uuelt plaadilt oodata?

Kui see lahti seletada, siis Slum Village areneb. Meie jaoks on see nagu evolutsioon – „Volume 1“ oli teistsugune „Volume 2“ ja „Volume 2“ ei olnud selline, nagu „Trinity“. „Trinity“-ga oli nii, et me üritasime anda tükikesi Slum Village’i ajaloost, hetkeseisust ja tulevikust. Uus album on pigem selline viimistletum. See saab olema uut moodi Slum Village. See ei ole „Trinity“, mõned lood meenutavad „Volume 2“-te aga see on uut moodi SV, või üldse uut moodi hip-hop. Ma isegi ei oska seda täpselt seletada – ta pole kindlasti nii futuristlik, kui „Trinity“, aga suurem tähelepanu on lüürikal. Vokaalselt on ta kindlasti tugevam, kui eelmised plaadid. Paremad riimid, refräänid –paremad lood.

Kes uuel albumil kaasa teevad? Kes hoolitseb produktsiooni eest ja kas on mingeid külalisartiste teada?

Nagu ma ütlesin – Slum Village teeb seda iga kord erinevalt! :) Põhilise töö produktsiooni osas teevad uuel albumil ära 2 uut produtsenti Detroitist, kes on üsna ammu meil pundis ja kes tegid üht-teist ka „Trinity“ peal – Black Milk & Young RJ Ne’Astra. Ja nagu ma ütlesin – Jay Dee produtseerib mõned rajad ja räpib ka ise paaris loos. Ma arvan, et see meeldib kõigile, kui seda kuulete – klassikaline Slum Village.

Paar sõna ka Phat Kat-i kohta? Ta oli teiega koos Splashil ja tuleb ka Eestisse. Millega tema tegeleb?

Phat Kat.. Temal on kohe-kohe sooloalbum tulemas. Kui te olete kuulnud Jay Dee „Welcome 2 Detroit“-i, siis võite umbes ette kujutada, millist vibe’i sealt oodata on. Jay Dee on ka tema albumi peal – produtseerib ja viskab mõned riimid. Meile meeldib asju nii-öelda „perekonnas hoida“. Kõik on omavahel seotud. Aga kokkuvõtlikult Phat Kati albumi kohta – oodata on sellist hiphoppi, mida kõik saavad nautida!

Kontsert oli eriti vinge, loodame teid oktoobrikuus Tallinnas näha.

Oo jaa, kindlasti! Me tuleme ja paneme teil seal katuse põlema!