Noizmakaz

1997 – Suvel sattus Tommyboy lugema Alko tekste ja tegi ettepaneku teha koos mikriproovi Waldhof Music Factorys (WMF oli sel ajal Pärnu alternatiivmuusika kants). Sellest proovist kujunes välja esimene koos ülesastumine. Edasi tegid mehed koos proove läbi suve ja grupi kolmandaks tugijõuks sai DJ Arto Reference Instrumentsist, kellega Tommyboy oli asju ajanud juba varemgi. Regulaarselt treeniti vabastiili skille ja esineti WMF-s erinevatel üritustel. Noizmakazi nime all toimus esimene ülesastumine 97/98 aastavahetusel.

1998 – Märtsis tekkis võimalus salvestada Pärnu Rohelises Salongis esimene demo, mis sisaldas neli lugu ja mida mängiti ka Linnadþunglis. Demos kasutati Alkaholiksi ja KRS ONE’i instrumentaale, millele DJ Arto lisas skrätsid. Terve aasta vältel jätkati aktiivselt harjutamist ja esinemist Tommyboy korraldatud üritustesarjal “Riot“.

1999 – DJ Arto lahkus kolmikust, Tommyboy tegeles metalräpi projektiga. Noizmakazi ridades ei toimunud midagi kuni DJ Critikaliga tutvumiseni Daraba Bastadzi remix-plaadi esitlusel WMF-s. Koos Critikaliga tekkis mõte salvestada esimene päris oma lugu. Idee teostus aasta lõpus, kui Pärnu W-House stuudios salvestati “Life to Finish”. Samal ajal hakkas Alko tegema esimesi katsetusi biidi tegemisel.

2000 – Alko tegi esimesed räpitavad biidid ja aprilliks valmis lugu “Symphony of tha Streets”, kus lõid kaasa veelMc Small ja Mc Rain (Avangard, Triangel). Kevadeks oli Alko biitidele valminud juba terve kontsertkava, millega hakati esmakordselt esinema ka väljaspool Pärnut. Paralleelselt uute lugude kirjutamisega otsiti võimalust salvestada täispikk album. Võimalus leitud, möödus teine pool aastast W-House stuudios lugusid salvestades.

2001 – Kevadeks oli albumimaterjal valmis ja sessiooni ajal tutvusid härrased Metronom Music‘u asjapulga Lennart Madissoniga, kes oli nõus korraldama reliisimise ja võtma enda kanda sellega seotud kulutused. Kaboom! ja Noizmakaz oli ennast jäädvustanud eesti tekkivasse hiphop stseeni albumiga “Social Poetry“. Edasi tuli bling, bitches ja weed ning muidugi palju kontserte Põlvast Tallinnani.

2002 – Kõik jätkus samas vaimus kuni Alko suve hakul USA-sse emigreerus. Ka Tommyboy pühkis aasta lõpus Eestimaa tolmu jalgelt ja suundus Taani. Paus kestis kuni 2003. aasta sügiseni, mil kadunud pojad riburada pidi tagasi laekusid.

2003 – Septembris esimesena tagasijõudnud Alko lükkas püsti kodustuudio ja aasta lõpuks oli lõplikult kohal ka T-Boy, kes järgnevad kuud oli ametis oma sooloplaadi “?MC” lõpetamisega, kuhu Alko produtseeris kaks lugu: “Kümme” ja “Hiphop” ning paar vahepala.

2004 – Jaanuari esimestel päevadel tehti uue albumimaterjali salvestamisega algust. Salvestatud on üle poole uue plaadi kamast. Kamm-bäkk kontsert toimus märtsis Kilingi-Nõmmel Gia baaris ja tõestas, et fännid pole kuhugi kadunud.

2005 – Aasta algus tõi kaasa plaadilepingu allkirjastamise DJ Critikali plaadifirmaga Mindnote ja aprillis lendas kuulajateni duo järjekorras teine aga reaalselt esimene ainult eesti keeles räpitud album “Valitud mõtted“. Singlilood “Miski muu ei loe” ja “Diskokuul” jõudsid erinevate raadiojaamade põhilistidesse ning tutvustasid bändi ka publikule väljaspool skenet.

2006 – Tommyboy lasi välja oma teise sooloka “Suur pilt“, mis võitis 2006. aasta muusikaauhindade jagamisel aasta parima räpiplaadi tiitli. Kogu plaadi, v.a. nimilugu, miksis ja salvestas Alko. Otsapidi algas uue kontseptsioonalbumi ettevalmistamine – teemaks nädal ehk esmaspäevast pühapäevani.

2007 – Uus album “E-P” sai valmis aprilliks ja esiksingel “Hiphopaeroobika” küttis tantsupõrandaid kuumaks enam-vähem terve aasta.

2008 – 10 aastat müra ja muusikalist arengut on jõudnud oma esimese morsijuubelini. Märts tõi kaasa Alkole pisikese poisipõngerja ja Noizile juubelialbumi “DEKAliiter“. 

2012 – Pärast 15 tegutsemisaastat, mitut albumit ja lugematul hulgal kontserte on mehed otsustnud lõpuks mikrid kotti panna. Intervjuus Õhtulehele põhjendas bändi biidimeister Alko ehk Gert Laanemets otsust järgnevalt: “Viieteistkümne aastaga oleme minu arvates ära öelnud, mis meil publikule öelda oli ning kui midagi uut enam lisada ei ole, pole ka mõtet ennast kordama hakata.” Noizmakazi viimane kontsert toimus 7. septembril Tartus klubis Teine Maailm.

Albumid:

1998 – Demokassett
1999 – Social Poetry (Metronom Music)
2005 – Valitud mõtted (Mindnote Records)
2007 – E-P (Fastram OÜ)
2008 – DEKAliiter (Noizmakaz)

Singlid / üksikud lood kogumikel:

2000 – Life to Finish (W-House stuudio)
2000 – Symphony of da Streets (W-house stuudio)
2004 – Monument (“Volüüm II“)
2005 – Miski muu ei loe (Mindnote Records)
2005 – Diskokuul (Mindnote Records)
2006 – Ära löö last (“Volüüm III“)
2006 – Käsi peseb kätt (p2tsi remix) (Kapusta ja ? “Sisekosmosemasin”)
2006 – Aeg ehk hapu mõtles Ats (“R2 Live kogumik“)
2007 – Hiphopaeroobika (Noizmakaz)
2007 – Kuulus (Noizmakaz)
2007 – Miski muu ei loe (“Puhas kuld“)
2007 – Pühapäevasuitsetaja memuaarid (“Puhas kuld“)

Videod:

2004 – Monument (Allfilm)
2010 – Tänavate sümfoonia 2