DJ Mamania

Millal oli Sinu esimene kokkupuude hiphopiga?

Tegelikult on hiphop olnud osa minu elust algusest peale. Ma kuulasin palju erinevaid muusikastiile, kuid alati leidus minu plaatide ja kassettide hulgas hiphopi. Alguseks võib lugeda aastaid 1994-95, mil enamus mu sõpru olid hiphopparid, ennast ma toona veel hiphoppariks ei nimetanud, kuid austasin väga seda mida mu sõbrad tegid ning tegin oma naabruskonna ja kooli seintele graffitit.

Aga millal oli murdepunkt?

See oli ilmselt aastal 1998, kui ma õppisin ja töötasin Saksamaal, Hamburgis. Seal oli juhtumisi, oma Moment Of Truth-tuuri raames Gang Starr. Soojendajateks Das EFX ja M.O.P. Selliselt üritusest ei soovitaks kellelgi ilma jääda. Ma olin dj juba enne seda kontserdit, kuid mängisin ühte teist muusikastiili. Kuid Gang Starri kontsert muutis kõik. Juba järgmine päev läksin plaadipoodi ja ostsin oma esimese hiphop albumi. Ei ole vist raske arvata, et see oli Gang Starr. Sellest ajast peale olen mänginud ainult hiphopi.

Kui kaua oled dj olnud ja millised on olnud meeldejäävamad setid?

Dj olen ma olnud juba 7 aastat, kuid hiphopi olen mänginud, nagu ma juba ütlesin, aastast 1998. Rääkides pidudest, meeldis mulle väga Sundance festival sellel suvel Tallinnas. Rahvas oli lahe, sound oli hea, ootan pikisilmi, et saaks seal uuesti mängida. Ka Leedus olid suvel head peod. Meil olid peod üle nädala ja seal tegin ma ka ilmselt oma parimad setid. Kui aga rääkida dj battle’itest, siis eriti meeldejääv oli selle aasta DMC-võistlused, kus ma võitsin juba teist aastat esimese koha. Se meeldis mulle väga.

Kuidas Leedus hiphopscene on?

See aasta on olnud Leedu hiphopi taasärkamisaasta. Hiphop oli võimas aastaid tagasi: raadiosaated, peod iga nädal, graffitid. Nüüd on hiphop suurem, kui kunagi varem. Teismelised võtavad asja väga tõsiselt. Graffiti mehed pommitavad, raadiote top10-tes on räpilood, toimuvad suured breigiüritused. Mulle meeldib väga olla osa sellest kultuurist ja ma loodan, et see ei sure välja nagu meil juhtus aastal 1997.

Oli midagi, millega Eesti scene Sind üllatas?

Kõigepealt üllatas mind see, et teil on nii palju (hiphop) dj-sid. Siis see, et Sundance’il oli hiphop telgis niivõrd palju lahedaid inimesi. B-boyd olid tasemel, eriti noored. Pange edasi mehed! Hea mulje jätsid ka MC-d, kellest enamus räppisid vene keeles, esile tõstaksin MC Raini. Ja loomulikult ei saa ma mainimata jätta DJ Critikali. Niikaua, ku teil selline mees on, niikaua peab teil olema hea hiphop scene. Peace vennas!

Erinevused Eestis ja Leedus?

Meil on vähem dj-sid. Samas on meil rohkem graffitit. Breikarid on võrdsel tasemel. Sama võib öelda ka mc-de kohta. Või ma ei tea kah. See on see keelevärk, ma lihtsalt ei saa teie omast aru.

Kõigi aegade 3 parimat lugu?

Gang Starr – DWYC
Mary J Blidge/Method Man – All I Need
Jay Z – Reasonable Doubt, terve album.

Hetke lemmikud?

Shyne “Bad Boys”, Bubba Sparxx “Ugly”, DMX “Who We Be”.

Suurimad mõjutajad?

Gang Starr, DJ A-Trak, DJ Q-Bert ja mu ex-girlfriend.

Räägi meile oma DMC-meistritiitlist.

Eelmine aasta võitsin ma parima uustulnuka tiitli. Ma palusin jumalat, et saaks kasvõi esimese kümne hulka. Seal oli kokku umbes 26 dj-d, kes kõik mängisid haussi ja teknot ja siis mina. Paljud pealtvaatajad kindlasti ei teadnudki, et plaati on võimalik ka teises suunas keerutada. DMC- tshempioni tiitel pärineb sellest aastast, kus ma võitsin viite dj.d, kellest enamus olid mu sõbrad, kuid eriti magus oli võita ühte tüüpi, kes oli mulle ühekorra varem pähe teinud.

Millega sa veel tegeled?

Õpin ülikoolis geoloogiat. Muu aeg kulub dj-tööle ja bändile, G&G Sindikatas. Proovid võtavad maru palju aega.

Lõpetuseks – on kedagi, keda sa tänada tahaks?

Kõigepealt tänan oma crew-si G&G Sindikatast ja P.M.P. Allstarsi, ma armastan teid kõiki! Rahu kõigile Eesti dj-dele, varsti näeme! Erilised tänud: DJ Critikal, Kozy, Paul Oja, Kuno. Tervitused Kätlinile, toredad pildid.

Kommenteeri